wtorek, 22 lutego 2011

Green - Kryptonim Monolog (2010)Szacunek dla Greena za bitwę i opisywaną płytę.

„Kryptonim monolog” to pierwsza solówka rapera z Brzezin, który pokazał swe filozoficzne oblicze na EP Phonolofthaleiny – tworzonej wraz z producentem o pseudonimie Esej. „Spadam” ujrzało światło dziennie w 2008 roku wskazując kierunek obrany przez MC, solo kontynuuje drogę rozpoczętą dwa lata wcześniej. Sam Greenski mówi o sobie w numerze „Nie gram”: „jestem reporterem spraw, o których boisz się myśleć na co dzień”. Nie rzuca tych słów na wiatr, w wieku 23 lat wypada już trzeźwo patrzeć na świat, a każdym przemyśleniem dzieli się ze słuchaczem. Nie, nie dostaniesz recepty na życie, ale może dostrzeżesz to o czym nawija do Ciebie Adam.

Produkcja, którą zajęli się m.in. O.S.T.R., czy Quiz stanowi spójną całość z równym, choć nieco monotonnym flow. Charakterystyczny głos nie pozwoli Wam pomylić Greena z innymi raperami w kraju. Jest to niewątpliwy atut.

„Kryptonim Monolog”
jest bardzo mocną pozycją w podziemiu, ale żeby docenić jej wartość należy słuchać tej płyty w odpowiednim nastroju i najlepiej wieczorem, w pełnym skupieniu. Poniżej klip do utworu "Nie gram".Tracklista:
01. Afisz (produkcja O.S.T.R)
02. Niepokój (produkcja Xeyos)
03. Patrzę więc widzę (produkcja O.S.T.R.)
04. Nie gram (produkcja Quiz)
05. Ludzie (produkcja O.S.T.R.)
06. Setki nas (produkcja Quiz)
07. Finał sukcesu (produkcja O.S.T.R.)
08. Spotkania (produkcja Quiz)
09. Chcę dojść do mety (produkcja O.S.T.R.)
10. Kryptonim Monolog (produkcja Snecz)
11. Zmieniłem kwadrat (produkcja O.S.T.R.)
12. 90 bpm z betonem bny

OCENA: 4+

POBIERZ lub KUP

1 komentarz:

  1. numer ''zmieniłem kwadrat'' to jest pełne skatowanie słuchacza mega miażdzący bit ostrego i tekst dający do myślenia Greena a najbardziej szkoda tak krótkiej wersji utworu bo co rusz wciskam -play i play gdyby dograli chociaż do 3 minut to byłaby niezła bomba.
    M.

    OdpowiedzUsuń