wtorek, 8 lutego 2011

Białas/Kazzam - Zakazane Owoce EP (2010)Białas
- raper, freestyle'owiec, który nigdy nie przekonał mnie do siebie rapem. "Zakazane Owoce" EP sprawdziłem ze względu na Kazzama, którego nie można nie cenić po EPce z Melusiem. Podejście było w stylu "średni raper, ale bity będą zajebiste". Cóż, niedaleko od prawdy leży to zdanie.

Białas nie powala ani tekstowo, ani technicznie, ma za to charyzmę i jakiś pomysł na swój rap. Nic odkrywczego, ale facet ma jaja i wie o czym mówi na majku, to czuć. Technicznie też bez fajerwerków, trochę mieszanej tematyki, rap, wspominki itd. Niestety rewolucji w polskim hip hopie nie zrobi i na wyrost to stwierdzenie, że polski rap ssie mu pałę. Myślę, że sprawdziłby się zajebiście na jakimś koncept albumie, bo dobrze trzyma się tematów na trackach. Nieco razi w tekstach bezsensowne rzucanie blugów, które brzmią jak wypełniacze. Jeśli jednak to przeboleć można odkryć świetne linijki typu: "Bujamy się z konkretnymi wariatami, jak im utniesz palce, skręcą lolka nogami. Jak im utniesz też nogi to Ci wyjebią z bani, a jak utniesz też głowę, chociaż umrą z jajami!". Kazzam to typ, który robi idealne bity dla mojego poczucia estetyki i nie potrafię go skrytykować należycie, chociaż G funk w jego wydaniu średnio mi pasuje. Wolałbym też, żeby zrobił płytę z lepszym MC, ale fakt, że w końcu coś puścił już cieszy. Poza tym jak słyszę sample jak ten w "Zakazane Owoce" to ciary na plecach - piękne.

Tracklista:
01.Demoralizuje (ft. DJ Ace)
02.To czego potrzebujesz
03.Błyszczymy Na Ulicach (ft. Danny, Solar)
04.Jednym Piwem
05.Nadal Żyje (ft. DJ O2ld i DJ Lolo)
06.Weź Nagraj (ft. DJ Hałas)
07.Bezpowrotnie
08.I Tak Dalej
09.Dzień Chwały (ft. Solar)
10.Zakazane Owoce (ft. DJ Slyther)

OCENA: 3

POBIERZ

UWAGA!

Skoro już piszę o tej płycie, warto wspomnieć o koncercie w Bydgoskim klubie "Atelier 74", który odbędzie się już 18ego lutego. Wystąpią Solar/Białas, oraz 36, a przed nimi zagrają: Grande,PNR9, Bonez i Zaber/Te. Start imprezy o godzinie 19.

BILETY:
w dzień koncertu 18 PLN
W przedsprzedaży 12 PLN (Szkoła Tańca 74 - Stary Rynek 16/1)

Zapraszam w imieniu organizatora, którym jest mój serdeczny ziomek Dawid Swakowski. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z Nim, odezwij się na mail swakos22@gmail.com przesyłając próbkę swoich możliwości.

PEACE!

4 komentarze:

 1. jak dla mnie szkoda przekozackich bitów kazzama.
  kompletnie nie trawię białasa i solara....2 buce jak dla mnie i wożą się jakby chuj wie kim byli

  OdpowiedzUsuń
 2. No ja też wolałbym te bity u innego MC, co z resztą napisałem wyżej. ;) Do Białasa mam szacunek za niektóre bitwy na wolno. Z tą przewózką to się zgadzam.

  OdpowiedzUsuń
 3. białasa szanuje jako frestylowca i nic do niego nie mam ale huj owo ze z solarem nagrywa bo on jest słaby ze szok!

  OdpowiedzUsuń
 4. Te hejter..nabierz wody w usta!

  OdpowiedzUsuń