poniedziałek, 15 lutego 2010

Jimson/MeHow - Między Słowami (2006)1. Pierwszy raz
2. Zabierz się (ft. Lilu)
3. Winny ćpun (ft. Magdalena Dzięgiel)
4. Nie ma Boga (ft. DJ Supreme)
5. Próżniak
6. Gdzie jesteście?
7. Obudź mnie (ft. Magdalena Dzięgiel)
8. Pustka (ft. CEbk)
9. Zapętlony
10. Przystanek (ft. Arefski)
11. Ostatni raz (ft. DJ Supreme)

Pewien z czytelników mojego zacnego bloga poprosił mnie o umieszczenie twórczości Jimsona. Postaram się zatem sukcesywnie w tym tygodniu wrzucać po jednej płycie i krótko ją opisać.

Na pierwszy ogień idzie materiał nagrany z MeHow'em z 2006 roku zatytułowany "Między Słowami". Jest to w sumie drugi po singlu "Oddychaj" reprezentatywny materiał Jimsona gdyż poprzednie dokonania nie ukazywały pełni możliwości Słupskiego MC.

W połączeniu z MeHow'em powstała płyta, która oferuje bardzo dobre wrażenia przy odsłuchu. Jimson porusza raczej poważne kwestie w utworach takich jak np. "Winny Ćpun", czy "Nie ma Boga", które nawiasem mówiąc są najbardziej reprezentatywne jeśli chodzi o poziom tej produkcji. Pozostałe numery pasują stylistycznie do konceptu płyty, która oparta jest na mrocznym brzmieniu, o które zadbał MeHow i należy przyznać, że wywiązał się z zadania wyśmienicie. Bity, tworzą wyśmienite tło dla tekstów Jimsona. Gościnnie na mikrofonie pojawiają się Lilu, Magdalena Dzięgiel, które świetnie zaśpiewały refreny, poza tym po zwrotce dograli CEbk i Arefski.

Szkoda tylko, że materiał nie został wypuszczony przez artystów oficjalnie, a jedynie jako bootleg. Brzmienie więc nie zachwyca, ale to raczej dla wymagających słuchaczy będzie zauważalne. Niemniej jednak warto "Między Słowami" znać.

OCENA: 5

POBIERZ

Pozostałe płyty opisane na blogu:
"Oddychaj"
"Gorączka w parku igieł"

3 komentarze:

  1. Nie ma Boga jest chyba najlepszym polskim kawałkiem poruszającym 'boskie' kwestie

    OdpowiedzUsuń
  2. Fakt, Jimson ogarnął temat mistrzowsko. Ostatnio Tetris też ładnie przewinął w podobnej konwencji na mixtapie w kawałku "Grzech za grzech".

    OdpowiedzUsuń