poniedziałek, 9 marca 2009

Król Podziemia

Kto według Was jest najlepszym MC w podziemiu? Zagłosujcie w ankiecie na Waszego faworyta. Przedstawię sylwetkę i dokonania tego rapera, który zdobędzie największą ilość głosów, a jeżeli czas pozwoli to wrzucę całą jego dyskografię. Tak więc zapraszam do głosowania. Poniżej uzasadnię dlaczego umieściłem poszczególnych MC's w ankiecie:

1. Jimson - Kilka płyt w podziemiu, beef z VNM-em, gościnne zwrotki u mainstreamowych raperów i mój osobisty faworyt.
2. Smarki Smark - Mniejszy dorobek jak pan powyżej, ale klasyczna już EPka, gościnne zwrotki i wciąż popularny w internecie wszystko to sprawia, że nie może go zabraknąć w tym zestawieniu.
3. VNM - W ostatnim czasie wzbudzał chyba największe emocje w podziemiu, raper obok którego nie można przejść obojętnie.
4. Jot - Niesamowity staż w podziemiu, kilka płyt, masa luźnych kawałków, niesamowite flow i funk. Dumny reprezentant 71!
5. Ras - Gracz, który wybił się ostatnią płytą z Mentem pod nazwą Rasmentalism, ale obecny już od jakiegoś czasu na scenie, dlatego obecny w ankiecie.
6. Peerezet - Podobnie jak Ras, rapował już od dłuższego czasu, jednak ostatni projekt potwierdził jego klasę i umocnił pozycję w udergroundzie.
7. Ramona 23 - Poznaniak, który dał o sobie znać płytą Western, następnie dwa kolejne Westerny, a w między czasie gościnne zwrotki u Gurala i ekipy PDG. Wypracował swój styl nawijki i charakterystyczne bragga, więc nie znalazł się w tym gronie przypadkowo.
8. Pan Wankz - Mimo, iż to frontman Dinali zasłużył by być w tej ankiecie z wielu powodów, m.in. dwie płyty z zespołem, gościnne zwrotki i własny styl.

Na pewno kogoś pominąłem, ale niestety nie jestem w stanie pamiętać wszystkiego, wiec mam nadzieję, że mi wybaczycie drobne niedopatrzenia. A teraz krótko uzasadnię dlaczego niektórych kotów tutaj zabrakło. Tetris wydał tylko JEDNĄ EPkę dawno temu i gościnnie bardzo rzadko się udzielał. Reno - podobnie jak Tet. W.E.N.A. - w zasadzie debiutował w zeszłym roku. Laikike1 -gdyby już wypuścił zapowiadany materiał na bank by go nie zabrakło, jednak w takiej sytuacji, nadal czekamy. Jeżeli macie innych faworytów niż wybranych przeze mnie zagłosujcie na "Inny" i najlepiej napiszcie kto Waszym zdaniem zasługuje na miano Króla Podziemia.

PS. Jak widzicie zmieniłem trochę wygląd bloga i sieknąłem sobie jakieś logo. Mam nadzieję, że ta zmian wyjdzie na dobre. Istnieje możliwość, że w niedługim czasie zmienię pracę, a co się z tym wiąże, zyskam więcej czasu na prowadzenie bloga. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. ciężki wybór, ale ostatecznie głos poszedł na Wankeja ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. nie ma króla podziemia;p że tak sobie pozwolę zbojkotować sondę ;)

    OdpowiedzUsuń