niedziela, 10 stycznia 2010

Kaer&Holdcut - Pierwsza Płyta (2005)Tracklista:
1. Intro
2. Pierwsza płyta
3. Taki stan
4. Potrzeba
5. Dziwny świat (+ MPT , Andzior)
6. Skit pierwszy
7. Modne życie
8. Świt
9. Koszmar polski
10. Ilu takich
11. Skit drugi
12. To się kręci ( + PMF)
13. Historia niepisana
14. Lekcja
15. Skit trzeci
16. Ten Rap
17. W moim ogrodzie
18. Piątkowy wieczór ( + Świder)
19. Outro

Cztery lata temu jarałem się bardzo tą produkcją. Gdy jej dzisiaj słucham to raczej bity się bronią, bo reszta wypada tylko poprawnie. Mimo tego przyjemnie odświeżyć sobie ten materiał. Szukałem z miesiąc temu i nigdzie nie mogłem tego ściągnąć, ale miałem na płycie gdzieś, więc można pobrać.

Kaer ma charakter, bez owijania w bawełnę mówi co mu na sercu leży. Często są to gorzkie i krytyczne numery jak "Koszmar Polski" czy "Ilu takich". Jest też luźny klimat w "Historia niepisana" i "Piątkowy wieczór". Nie ma tutaj gry słów, czy wymyślnych metafor, zawiłości itp., jest konkretny prosty przekaz. Na szczęście nie ma miejsca jakieś buarctwo, nawet HWDP w ustach Kaera nie przeszkadza, bo MC ma dystans do tego. Goście niestety nie spisują się tak dobrze jak gospodarz, ale można ich przełknąć. Holdcut już wtedy miał swój styl, który teraz brzmi o klasę wyżej, ale jak na 2005 był bardzo dobry. Klimatycznie idealnie współgrają te bity z rapem Kaera. Rap z jajem, więc jeśli jesteś fanem podziemia powinieneś znać tę płytę.

Szkoda tylko, że druga zapowiadana płyta, na której miało się pojawić wielu klasowych raperów do tej pory nie ujrzała światła dziennego.

POBIERZ

2 komentarze:

  1. czy można poprosić o reupload tego albumy w jakość najlepiej 320 kbps ? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń