niedziela, 15 lutego 2009

Hiroz - Ciężkie życie bohatera


Hiroz to dwóch MC(Tomi i Kouti) oraz producent(Czarlson), a "Ciężkie życie bohatera" jest ich "poważnym" debiutem. Nie jest to jednak na tyle mocne wejście by wstrząsnąć sceną, ale warto na tym panom poświęcić niecałe 40 minut.

Dlaczego? Pierwszym powodem są produkcje Czarlsona, którego charakteryzuje klasyczne brzmienie. Wielu producentów próbuje tworzyć muzykę podobna do tej ze "złotej ery rapu", ale jedynie kilku się to udaje. Czarlson zalicza się do tej grupy. Słuchając jego bitów jest wszystko ładnie, pięknie jednak w pewnym momencie człowiek zdaje sobie sprawę, że to wszystko jest dość mdłe, rozmyte. Kiedy wyeliminuje ten element będzie należał do czołówki podziemnych producentów. Wierzę, że się z czasem uda.

MC's są jeszcze mnie wyraziści. Są przeciętni, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Trafiają się im dobre linijki jednak większość ginie w przyzwoitych zwrotkach napisanych z zajawką, ale bez polotu. Wszystko płynie bezproblemowo po falach miękkich sampli i nie tonie w nich. Czasami przepłynie jakiś gość, który pozostawia po sobie jedynie niewielki ślad. Niektórzy słuchacze mogą kojarzyć Takiego Jednego Krzyśka, który brzmi już lepiej niż na swojej EPce, w sensie - poprawił flow.

"Ciężkie..." przedstawia życie z perspektywy twórców i nie jest to kolejne takie samo spojrzenie, ale nieco kontrowersyjne, a na pewno oryginalne i indywidualne. Niewątpliwym plusem jest brak ciśnienia na bragga, które w podziemiu ostatnimi czasy można było spotkać w co drugim kawałku. Oczywiście spotkamy tu przechwałki, ale bez przesady. Ile płyt można słuchać o tym, że "jestem najlepszy"? Ja już nie mogę, dlatego sięgam po takie płyty jak ta właśnie przedstawiona i Tobie drogi słuchaczu radzę zrobić to samo. Zaufaj mi.

Ocena: 5-

Link: http://rapidshare.com/files/198533717/Hiroz_-_Ci__281___380_kie___380_ycie_bohatera__2009__www.niezaleznie.blogspot.com.rar.html

Lub: www.hiroz.u2.pl

3 komentarze:

  1. Sięgnąłem. Po jednym przesłuchaniu nie mam ochoty do niej wracać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bo to płyta na maks kilka przesłuchań ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bity bardzo dobre. Jak ktoś chcę zassać to proszę http://www.mediafire.com/download/s72az9lzr3z2rha/Hiroz%28Tomi+%26+Czarlson+%26+Kouti%29+-+Ci%C4%99%C5%BCkie+%C5%BBycie+Bohatera+++2009.rar

    OdpowiedzUsuń